Byli jste na vojně?

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Byli jste na vojně?

Ano
6
31%
Ne
6
31%
modrá knížka
3
15%
nasimulovaná modrá knížka
4
21%
 
Celkem hlasů : 19

Byli jste na vojně?

Odeslatod marko v 30 črc 2009 17:00

U toho maskáčovýho céčka Ruda zmínil základní vojenskou službu.. napište sem jak na to jste?

Já jsem byl v osmnácti ve třeťáku na střední odveden, dokonce mi doktor při odvodu řekl, že mluvil ráno s otcem a že si přál, abych byl odveden. Čímž mě tenkrát ale brutálně nasral a asi půl roku jsem s ním nemluvil, když to dokázal zařídit protože se s polovinou komise znal. Po střední jsem si na jazykovce zařídil odklad podvodem na tři roky, protože jsem jim nakecal, že jsem na vošce a oni to sežrali i když vyhrožovali, že si to zjistí. Pak jsem hned požádal o přezkum a simuloval rozbitý ledviny. Pomohla mi s tim tehdy panímáma mojí ex, která měla kamrádku na dialýze. Bohužel jsem musel absolvovat pár nepříjemných vyšetření, obzvláště když nesnášim injekce, bylo to peklo.. Nakonec teda dali nějakej termín, ale navyšlo to, pak druhej a kámošova matka, která dělá na krajský vojenský správě mi řekla, že mi spis někam "ztratí".. no a vydrželo to do doby, kdy vojnu zrušili.. a ožral se pochopitelně 8-) Ovšem ostatní tenkrát takový štěstí neměli a pěkně narukovali
Přílohy
1686edea08cb2d0a02139c36d4960f9f.jpg
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Byli jste na vojně?

Odeslatod MarioV8 v 30 črc 2009 17:49

Mám za sebou. Jo, nějaký ten zážitek, jo téma navíc na rozhovor, ale jinak ekonomicky i lidsky promarněný rok. A díky bohu, že jsem se dočkal jen toho roku.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Byli jste na vojně?

Odeslatod Honza v 30 črc 2009 20:39

Když jsem šel naposledy před komisi, tak jsem vlastně chtěl, aby mě odvedli a oni mi dali modrou na játra, takže jsem si to neměl možnost zkusit, ale asi nebylo o co stát, takže jsem šel zase na školu ;)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Byli jste na vojně?

Odeslatod deerhunter v 30 črc 2009 20:55

... asi tady budu trochu vycnivat, ale uz to tak holt v nekterych vecech v zivote mam .... na gymplu jsem chtel jit dlouho na medicinu, tata byl doktor, drzelo me to jeste do tretaku, dokonce jsem chodil dobrovolne na latinu :) no ale postupne prevazilo uplne neco jinyho v cem jedu fest od malicka - letadla ... medicinu jsem uplne zahodil a presaltroval k letadlum ... ale chtel jsem zaroven delat neco trochu jineho nez ostatni, neco netradicniho a nasel jsem to ... prihlasil jsem se na Fakultu letectva a PVO na Vojenske akademii v Brne, zaujal me strojarsky obor letecka technika, udelal prijimacky a v pulce srpna (vsichni kamosi jeste meli prazdniny v plnem proudu a kdo sel na vejsku tak nastupoval klasicky az v rijnu...) jsem narukoval do Zidenic...6 tydnu prijimac a od rijna skola ...prisaha, imatrikulace a zacala "klasicka" vejska, prednasky, cviceni, seminare....akorat vsechno bylo povinny, vedla se tridni kniha jako na stredni, semtam nejaky cviceni v lese, strelby, sluzby na rote, na brane, u devetaka.... a nekonecny, opravdu nekonecny poradovky, protoze pry budouci dustojnik musi umet mimo jine poradne pochodovat :) Bydleli jsme na "kolejich" po trech v naprosto prtavym pokoji, jestli nekdo zna strahovsky koleje, tak v podobnym pokoji jsme byli 3 a vsichni strojari, takze vykresy tusi na posteli v jednom kuse, vubec tam nebylo misto na nic .... jinak predmety takovy klasicky strojarsky, matika, fyzika, mechanika, nejaka ekonomie a jazyky...velky duraz na telocvik (3x tydne) a tzv. vojenskou pripravu (znamkovaly se veci typu hazeni granatem, opici draha na cas, samozrejme strelby, poradovky a kopani okopu - z toho jsem mel vzdycky trojky, pac me to totalne sralo a zakopavalo se zasadne v strasnym vedru nebo desti, v uplne nejvic kamenite pude nebo v lese kde jsou krom sutru jeste koreny, samozrejme bez rukavic, tolik servanych puchyru uz v zivote nebudu mit ...). Skola od pondeli do patku od rana do vecera, takze zadny volny cas, vecer se chodilo akorat chlastat, protoze odreagovat se bylo fakt potreba..v patek se koncilo v poledne, ale ven jsme mohli az ve 3, do te doby se zas pochodovalo ... v sobotu byly tzv. pracovni dny - skoro cely den se uklizelo v kasinu a kolem koleji, ty prostory na Sumavske a Babakove v Brne jsou dost rozsahle a tak zametat bylo porad co, hrabat listi, vystouravat travicku z kazde mezery v dlazbe a samozrejme uklid na baraku furt dokola, a cisteni kveru.....nekonecny...............mno tak to nejak slo porad dokola, v lednu zkousky a tehdy jsem si rek, ze na to seru a podal prihlasku na cvut. Nikomu jsem to ale zatim nerek, az koncem dubna jsem podal zadost o ukonceni studia.....nasledoval dost nechutny natlak ze strany velitelu, vyhlasovali nas na nastupech, bylo to dost ponizujici, ale uz jsme z toho meli hlavne prdel....rvali na nas, ze z akademie se neodchazi, ze jsme sracky a at jdem do hajzlu (tohle mi do oci rek ozraly velitel Skolnich jednotek kdyz jsem mu jednou dopoledne tu zadost prines, v 11 uz byl na srot..). Nevedel jsem kdy me vlastne propusti a jak to bude se zbytkem vojny co mi jeste zbyva, do pulky srpna bylo jeste daleko ..... nakonec nas tenkrat odeslo asi 15, 10 nas, vsechny moravaky, preveleli k raketakum do Rozmitalu pod Tremisnem, zbytek kluci vesmes zapadni a severni cechy do Brna Slatiny .... v Rozmitale uz to byla prdel, prisli jsme tam na posledni 2 mesice, vsichni desatnici mezi samy vojiny, vubec se tam nepovysovalo a hlavne jsme to meli za nejmin do civilu, coz bylo na vojne u utvaru uplne to nejdulezitejsi :), kdepak nejaky hodnosti....... 18. srpna jsme po snidani uz v civilu nastoupili na posledni nastup, vyslechli si nejaky srdceryvny reci naseho mladeho kapitana (absolvoval akademii 2 roky pred tim takze se s nama jakoze hrozne kamaradil, no preci jen jsme chodili v Brne chlastat do stejnych hospod :)... byl celkem v pohode..) a sli jsme na vlak domu....protoze jsem odesel dobrovolne, mel jsem financni zavazek 8 tisic, dohodl jsem se s vojenskou spravou na splatkach a do roka se to splatilo.....

Kdyz se podivam zpetne na tohle obdobi svyho zivota .... nikdy jsem nelitoval, ze jsem do toho sel, vedel jsem, ze klasicka vojna bude asi ztata casu, penez a vseho a chtel jsem, kdyz uz na tu vojnu musim (profi armada byla tehdy fakt jeste daleko..) tak at to to ma aspon nejaky maly smysl, at to neni uplne zahozeny cas a penize a tak jsem se rozhodl pro tu skolu, ze odkroutim vojnu a uvudim... na cvutu mi to pak docela bodlo, nejaky ty matiky a fyziky uz jsem docela umel, tak jsem se pak moh soustredit na jiny veci ..... na civilku bych nesel, sel bych na vojnu i po vejsce kdyby ji mezitim nezrusili a nahanet modrou kdyz jsem uplne fit a nemel jsem konexe mi prislo divny .... priznam se, ze jsem byl taky hrozne zvedavy na to, jaky to tam za zdi je, bracha byl na vojne rok prede mnou, bratranec par let predtim, takze jejich neuveritelny historky jsem mel v zive pameti a fakt me lakalo zjistit jestli tohle vsechno je fakt pravda, ze to opravdu existuje ..... kdyz nam na jednom z nastupu v prijimaci plk. Persala rekl, ze den ma 24 hodin plus noc, tak jsem pochopil, ze to je fakt pravda, ze to opravdu existuje, ze ty historky vsech co na vojne uz byli jsou fakt pravdive a musel jsem se smat.... ..... chtel jsem do armady ne kvuli armade a "vojanceni", fakt nejsem zadna guma ani militarista....ja chtel proste k letadlum a k necemu netradicnimu, mel jsem tenkrat v osmnacti hroznou chut poznat neco uplne jinyho nez v cem jsem doposud zil....a taky poznal .... neskutecny panoptikum vselijakych osobnosti a "individui", at uz z rad lampasaku tak i normalnich kluku....najednou jsem v osmnacti/devatenacti zjistil, ze jsem do te doby bydlel v naprostym intelektualnim ghettu vysokoskolsky vzdelanych rodicu, spoluzaku na gymplu a ostatnich znamych....na akademii to jeste melo jakztakz podobny raz, ale pak v Rozmitalu jsem fakt obcas koukal .... najednou jsem videl ty desitky stejne starych typku jako ja, co maji sotva par trid zakladky, co skoro vubec neumi cist a psat, i ve svych jmenech delali hrubky, ani po pul roce na vojne si neumeli zavazat tkanicky na kanadach, byli proste fakt mimo a rikal jsme si co tihle lidi jednou budou delat, co s nima bude za par let.. ... o lampasakach na tom utvaru ani nemluvim, neskutecny typy..... je toho na vypraveni hodne moc......... v tomhle pro me byla vojna hrozne prinosna a i kdyby to bylo to jediny pozitivni co mi prinesla tak jsem za to rad....
Objects in the mirror are slower than they appear
deerhunter
Inventář
 
Příspěvky: 188
Registrován: 17 bře 2009 15:12
Bydliště: Praha 6

Re: Byli jste na vojně?

Odeslatod capriclan v 30 črc 2009 21:07

Ja sem rekl pred komisi svych par drogovych uletu v obdobi punkovych let a pomalu me zavreli,navic mi sebrali ridicak,jeste ze nacelnik jedny mestsky casti mi pomohl 8-)
Uživatelský avatar
capriclan
Rezident
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 25 čer 2008 20:27
Bydliště: kde domov muj

Re: Byli jste na vojně?

Odeslatod pepas v 30 črc 2009 22:37

No ja jse byl řadně odveden, ale nez jsme dodělal střední tak už byla profi armada tak jsme na vojě naštěstí nebyl, jsem o rok dááál :D
Uživatelský avatar
pepas
Rezident
 
Příspěvky: 291
Registrován: 15 črc 2009 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Byli jste na vojně?

Odeslatod dall v 30 črc 2009 23:06

nebyl, ale bylo to divoke, odvedli me, 2x odklad kvuli skole, 1x kvuli zamestnani a kdyz uz nebylo uniku, tak jsem jim drze napsal, ze se odmitam cvicit v zabijeni a pozadal o civilku. mistniho nacelnika to po tech odkladech a tim drzym tonem hodne nasralo a byl jsem predvolan na koberecek, ale opet z prdele klika a nacelnik byl toho dne nekam odvolan na veleni ci kam a me jen sekretarka soupla papiry s tim, ze nacelnikovi nemam chodit na oci :D
civilku mi domluvil kamarad u ochrancu prirody tady kousek od nas tim stylem, ze jsem tam z toho roku a pul nestravil ani minutu, s tehdejsim zamestnavatelem jsem mel domluvu, ze tam budu dal normalne fungovat, kdyz budu chtit a on mi bude platit na ruku, no pri zpetnem pohledu neskutecna pohoda a rok a pul prazdnin 8-)
Uživatelský avatar
dall
Rezident
 
Příspěvky: 1262
Registrován: 25 čer 2008 22:49
Bydliště: Old City

Re: Byli jste na vojně?

Odeslatod sonypolicka v 31 črc 2009 01:46

Tak já se taky teda přidám.

Já si vysimuloval modrou někdy v roce 95 asi na třetí pokus. Hned po škole jsem potom šel makat, takže zaplaťpánbůh za to.
Když jsem potom viděl spolužáky jak to kroutěj na místní posádce, tak to byl teda mazec. Jestli si pamatujete Lišku jak odpružil lavinu, tak to bylo přesně ono :-D

Na místní posádce je totiž vejtřaska který už popraskaly péra pod tíhou tý barvy a 30 let se nehnula z místa. Pak je tam Avie co jede jen z kopce a multikára se kterou se vozí proviant a lidi na radar asi 3km daleko. To je všechno.
Ovšem to samozřejmě nezabránilo nikomu z nich zapadnout s osmikolou do metrovýho bahna a bravurně s několika meziplynama odtamtud vyjet a podobný historky který neprojdou ani přes fyziku základní školy :-D

No já toho podvodu nelituju, rád bych si zastřílel nebo udělal papíry na všechno co má kola, ale tím by můj přínos k obraně vlasti asi skončil.
sonypolicka
 
Příspěvky: 64
Registrován: 28 kvě 2009 11:54
Bydliště: Polička-Berlín, Kolín

Re: Byli jste na vojně?

Odeslatod Radek v 31 črc 2009 07:24

No mně pomohl tenkrát jakýsi důstojník za obálku, ale na odvod jsem šel tenkrát voháklej jako totální retard: každou tenisku jinou, podpatěnku, páč jsem hrál, že mám každou nohu jinak dlouhou, hadry, se kterejma by jste nešli ani s košem, po otci jsem našel nějakou šusťákiovku z 80´s, shrbenej tak, že zvoník od matky boží byl proti mě atlet, brejle obráceně a hrál jsem to na záda, obálka taky pomohla. Dostal jsem modrou a po roce byla profi armáda, ale hned v prvním a současném zaměstnání jsem si vlastně základní službu prošel :mrgreen:
Přílohy
P4212781.JPG
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Byli jste na vojně?

Odeslatod MarioV8 v 31 črc 2009 15:27

První deerhunterův odstavec se hodí i na mne, ale mne do Košic nevzali bo jsem neprošel zdravotními testy.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron