Autostadt

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Autostadt

Odeslatod marko v 02 čer 2014 20:06

Jak někteří na FB asi postřehli, šel jsem se o víkendu mrknout do Autostadtu, výkladní skříně Piëchova autodružstva. Hned pod futuristickým Phaneem stál žlutej Hurakán, nikde nikdo nebyl, udělal jsem si fotku načež přišla skupina lidí z nějakého zájezdu a začali, jestli si to může taky můžou vyfotit, že mám moc pěkný auto a že jsem si vybral super lokaci at' to tam nechám zaparkované než se vrátím :? Pak most přes kanál s výhledem na hitlerovu gigantickou starou 'KdF kraftwerk' do ohromného vestibulu, kde jsem ukázal koncernovou ID kartu, dali mi dokonce nějakou slevu a šel jsem si prohlédnout první budovu s expozicí aut, která tam mají jako všeobecné milníky historie automobilismu dle designu, techniky, prodejů od všech možných značek (tj. ne jen koncern). Řazení bylo po patrech dle podle počtu většinou podle válců, zajímavý byl třeba 18 válec do Y od Bugatti... Zbytek jsou víceméně pavilony koncernových značek, z nichž nejemotivnější má pavilon lamborghini, kam je zakázán vstup lidem po epileptickém záchvatu nebo se slabším srdcem, není se čemu divit, ta jejich show je taky teda celkem mazec, pavilon Audi zase působí jako v budoucnosti s futuristickou prostorovou vizualizací... tolik asi ve stručnosti.

Vše je architektonicky nesmírně zajímavě pojato, člověk se alespoň může přesvědčit, že žvásty o tom špatném koncernu od neuvěřitelného hlupáka s obarvenou hlavou (zdravím tě BLBE, vím že sem lezeš 8-) ) jsou opravdu jenom ubohost a ten kdo hraje nejvyšší ligu, jak tomu bylo třeba dříve třeba v případě Gianni Agnelliho, je dnes právě gigant vizionáře Piëcha...
Přílohy
DSC_0042~3.jpg
DSC_0048.jpg
DSC_0158~2~3.jpg
DSC_05691.jpg
DSC_051654.jpg
DSC_0133.jpg
DSC_0116~2.jpg
DSC_0107.jpg
DSC_0105.jpg
DSC_0100.jpg
DSC_0095.jpg
DSC_0090.jpg
DSC_0086.jpg
DSC_0082.jpg
DSC_0071~2.jpg
DSC_0068.jpg
DSC_0065~2.jpg
DSC_0051.jpg
DSC_0050~2.jpg
DSC_0047.jpg
DSC_0042~3.jpg
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Autostadt

Odeslatod Ruda v 02 čer 2014 21:49

Parádní výlet 8-) Není nad to, když člověk spatří na vlastní oči něco, co na silnici prakticky nemůže potkat (W12 coupé aj), ikdyž v mým případě je to i Veyron.. Nevíš jestli ten koncept od Bugattky je už od Kabáně?
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Autostadt

Odeslatod Radek v 03 čer 2014 08:10

Mazec, to bych byl teda vytřeštěnej. S tím Hurikánem to bylo asi humorný :D
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Autostadt

Odeslatod marko v 03 čer 2014 13:09

Rudo on to byl pro mne výlet asi tak 15 minut autem :) Jinak první nástřely Veyronu dělal Giugiaro v Italdesignu (ten dnes už také patří pod koncern). Ten modrý koncept Veyronu na mojí fotce je už čistě Kabaňův návrh a odpovídá produkční verzi. Jak se k tomu dostal mi je nějak záhadou, do té doby dělal exteriéry v designu VW (Lupo/Arosa), možná Piëch dělal nějakou interní soutěž a vyhrál zrovna jeho návrh nebo prostě celý vývoj hodil na VW a on tam zrovna úřadoval v designu na exteriérech... Možná bych se ho mohl zeptat v česaně nebo když kousek co obydlím třídí odpad, ale asi by mi to stejně neřekl :lol:

http://www.cc.hotszots.eu/images/Bugatt ... untain.jpg
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Autostadt

Odeslatod Ruda v 03 čer 2014 21:42

Tak já mám 15 minut od práce zase Zetor, tak sem někdy můžu dát fotku Z-jedničky ;) Myslel jsem ten koncept z roku 98, který je nad fotkou Kabáňovýho. Vypadá jako Rover 25 s maskou Bugatky.. možná se po pár dobře mířených dotazech na téma tříděnýho odpadu rozpovídá :idea: :D
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Autostadt

Odeslatod Fil v 20 srp 2014 19:53

Já mám 15 minut od práce ulici plnou bordelů, taky můžu dát nějaký fotky... :-) Tyhle muzea jsou krásný, těším se, až budou kluci větší, že to s nima budu objíždět.
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32

Re: Autostadt

Odeslatod Ruda v 20 srp 2014 23:49

Fil píše:Já mám 15 minut od práce ulici plnou bordelů, taky můžu dát nějaký fotky... :-) Tyhle muzea jsou krásný, těším se, až budou kluci větší, že to s nima budu objíždět.


Kdyby ses v rámci osvěty rozhodl objíždět s klukama tu první destinaci, tak mě vemte sebou :)
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Autostadt

Odeslatod Fil v 21 srp 2014 19:41

Ruda píše:
Fil píše:Já mám 15 minut od práce ulici plnou bordelů, taky můžu dát nějaký fotky... :-) Tyhle muzea jsou krásný, těším se, až budou kluci větší, že to s nima budu objíždět.


Kdyby ses v rámci osvěty rozhodl objíždět s klukama tu první destinaci, tak mě vemte sebou :)


Jojo, dám vědět :-) Vybavil se mi starý vtip, jak manželka nabádá muže, aby synkovi nějak taktně vysvětlil sex, například na motýlkách, aby ho to tak nezasáhlo. Tatík přijde za synkem a praví: Hele, víš jak jsme spolu byli v tom bordelu? Tak přesně tak to dělají motýlci :-)
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32


Zpět na Pokec

Kdo je online

cron