Kvalita servisů v ČR

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod Ruda v 18 led 2010 00:18

Tak podle Elite katalogu stojí přední nárazník 5 266,80 CZK a buřt o kterým jsem mluvil 1 570,80 CZK. Díly se prodávají nelakované, resp. s přípravou pro lak. Rozpočet na lak znáš. Ceny ti poví i u Hoška, ale tam to bude zřejmě s větší marží, pokud by to bylo z venku tak je to ca o 1/3 levnější. Čísla dílů bohužel nesedí s orientačním on-line ceníkem http://dicp.ghb.fh-furtwangen.de/~andre ... partnumber. Na vyhledání čísla dílu by ti pomohl zmíněný WIS.
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod mfh777 v 18 led 2010 00:25

jj, dik, to uz se tak nak orientuju, zajimala me jen ze zvedavosti cena orig MB...
mfh777
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2010 22:19

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod mfh777 v 18 led 2010 12:02

tak jenom ciste pro zajimavost; ceny hlavnich 3 dilu predniho narazniku w210 starsich modelu: 10k, 3.2k, 2.6k ...samozrejme bez laku.
mfh777
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2010 22:19

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod Honza v 18 led 2010 19:24

To jsem tedy čekal víc než patnáct 8-) Na .036 je to o poznání méňe cool (asi 4násobek) :(
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod Radek v 19 led 2010 08:33

Vzpomínám, když jsem kdysi zjišťoval ceny dílů na W201 Evolution II, nárazníky byly někde na padesáti bez daně, blatníkové pidi-plasty kolem osmi na jeden blatník a zadní kufrové křídlo s daní lehce nad sto tisíc :lol:
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod enougher v 19 led 2010 11:05

Mam fantastickyho servismana na Mercedesy a BMW... fungujeme tak ze dodam dil a on ho nasadi... ma origo diagnostiku a je neskutecne fantastickej

Jinak klidne muzeme zalozit topic..."Nejvetsi ulet autorizovaneho servisu"
Uživatelský avatar
enougher
 
Příspěvky: 34
Registrován: 12 črc 2009 22:01
Bydliště: Za Prahou

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod Honza v 19 led 2010 18:46

Já jsem hlavně s E500 narazil vždycky na problém s neznalostí jeho problémů. Není to zrovna auto, kterých by tu v ČR byly mraky a má svoje vrtochy, které může řešit jednoduše opravdu někdo, kdo o tom něco ví. Takových lidí je tu prostě málo a ve značkových servisech se prakticky nevyskytují. Drtivá většina lidí, co u nás Mercedesy dělají "celý život", má zkušenost hlavně s naftovými motorizacemi, které jsou v naší zemi nejoblíbenější, protože "za totálu" to holt jezdilo zadarmo (bloky atd.). Když jsem měl ještě W126 500SE, tak jsem opravdu dlouhou hledal člověka, který si poradí s K nebo KE-Jetronic, ale LH je zase jiná liga takže jsem zase na začátku a u 500E/E500 to bohužel není konec, protože menší motory ve W124 jsou na tom jinak a M119 se v karoseriích W129, W210 a W140 opravdu chovají odlišně. Chtěl bych jednou najít někoho, komu budu moci dát bez starostí auto na běžný servis i na rozsáhlejší opravy. Dosud se to nepovedlo, takže tam něco a jinde zase něco jiného :( Komplexní službu od člověka, který se k takovému autu bude chovat způsobem, jaký si zaslouží, bych opravdu uvítal nebo se jednou pořádně naštvu a pořídím si to vybavení sám :evil:

Největší peckou v autorizovaných servisech v naší zemi byl pro mě asi přístup :( Na Chodově jsem dával klíče šéfovi servisu a stejně se k tomu chovali jako k povlu. Když jsem jim řekl, že s tím chci po té opravě vyrazit do Rakouska na Grossglockner a že bych byl rád, kdyby to celé prošli, tak mi po zaplacení faktury na dost peněz s úsměvem předali klíče a já den na to skončil v Kaplicích díky zdechlému alternátoru. Naštěstí se tam našel místní autoelektrikář, který mi během několika hodin dobil baterii a já se dostal alespoň do Budějic, kde mě Joe poskytl azyl a podporu s řešením problému. E500 je docela elekrárna, takže to dobití i přes vypnutá světla, ventilaci, radia a sporadického brždění stačilo jen tak tak a jsem moc rád, že to tehdy vyšlo ;)
V M3000 mám velice dobrou zkušenost s přijímacími techniky, kteří jsou velice slušní a obětaví, ale bohužel se musí opřít o tamní servis, který jim zřejmě dělá z práce peklo. Jednou jsem měl tu čest na vlastní uši slyšet rozhovor přijímacího technika a pracovníka servisu, protože jsem prostě vydržel na telefonu. Příjímací technik mi chtěl pomoci a tak se šel zeptat, co s autem aktuálně je. Servisák prohlašoval něco v tom duchu, že oni přece jen vyměňují a když to budu chtít opravit, tak si mám zajet někam, kde se s tím chce někdo "srát". Oni na to údajně nemají čas ani chuť. Když si mě přijímací technik vzal zpět k telefonu, tak jsem mu jen řekl, že mu opravdu nezávidím jeho spolupracovníky, situaci chápu a auto si další den odvezu. Ten milý a strašně slušný pán mi druhý den dopoledne zavolal, že mu to nedalo a ještě jednou to moje auto jel projet a problém se zapalováním se ani po 45 minutách neprojevil. Byl jsem na jednu stranu rád, že to jezdí, ale příčinu mi objasnil až místní Jack_320E. Toho pána z M3000 si opravdu vážím, protože svou práci dělá skvěle, ale těm hochům z tamního servisu nechám opravdu vyměnit maximálně olej a filtry :?
Přílohy
Rakousko0017.JPG
Autoelektrikář v Kaplicích a nejhorší zpráva dne :"Tak baterkou to není" :(
Rakousko0018.JPG
Autoelektrikář v Kaplicích zrovna ladil 650E :-)
Rakousko0026.JPG
S trochu dobitou baterií na 30km strachu do Budějic dávám zbohem ostatním, kteří míří na Grossglockner :-(
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod Ruda v 20 led 2010 19:30

Opravy těch našich starších ročníků se často neadjí řešit opravou typu "výměnný způsob" a to je zásadní problém. V servisech mají nastavené ceníky na výměny, nikoliv na opravy spojené se skutečným odhalením závady. Na to jsem v Brně vždycky pohořel, protože ochota se omezuje jen na výměnu dílu, což hned následuje faktura. Ochota něčemu přijít na kloub je takřka nulová, servis už není služba ale byznys. Na pravidelný servis jezdím do Hodonína za p. Procházkou, kterýho si nemůžu vynachválit a potíže s horním kabelovým svazkem mi k naprosté spokojenosti vyřešili kouzelníci Doskočilovi od Svitav. Ovšem jenom najít obyčejný pneuservis, to bylo něco pro moje nervy. Disky mi s prominutím pěkně zkurvili v Pneuservisu Veselý u Mojmíráku, Hrdlička na výpadovce na Svitavy je taky výlupek, tam raději zajet tak s žigulem, ne s autem. Jsem zvědavý kde to budu hledat na jaře, stejně tak geometrii :(
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod mfh777 v 20 led 2010 19:54

tyjo tak i blbej pneuservis se da pokurvit?? to je sila!
naposledy sem jel v brne s plechama za technicke muzeum, ale ta cena...
uz sem ji raci zapomnel :? (pres litr to bylo stopro, minule jaro, kola R13)
mfh777
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2010 22:19

Re: Kvalita servisů v ČR

Odeslatod mfh777 v 21 led 2010 00:13

hej, Rudo, hodis sem pls kontakt na ten servis v hodonine?
mozna by to bylo rozumnejsi nez obrazet brnensky vymenovace,.. nebo co myslis?
mfh777
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2010 22:19

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron