Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod reverence v 14 pro 2009 15:06

Krásný fotky Honzo! Aspoň něco zahřeje, když je venku taková kosa.

2KrtinaCZ: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
reverence
Inventář
 
Příspěvky: 376
Registrován: 16 říj 2009 08:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod Honza v 14 pro 2009 15:09

Chalupu si raději nech, protože má zaručeně větší hodnotu než .036 :lol:

Jenže se díky té zimě zase budu chodit na auto jen dívat do garáže :cry: Ale na jaře zase přijde jeho čas ;)
Každopádně jsem si uvědomil, že neznám nikoho, kdo by v Čechách s .036 normálně jezdil. Možná ten, co koupil to auto od Havlíka, ale tomu to dlouho nevydrží...
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod reverence v 14 pro 2009 15:12

Já myslel, že aspoň ty fotky zahřejí...protože v zimě jezdit, to by bylo barbarství :( Taky na mě moje Mini jen kouká z garáže..
Uživatelský avatar
reverence
Inventář
 
Příspěvky: 376
Registrován: 16 říj 2009 08:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod KrtinaCZ v 14 pro 2009 15:34

Honza píše:Chalupu si raději nech, protože má zaručeně větší hodnotu než .036 :lol:

Jenže se díky té zimě zase budu chodit na auto jen dívat do garáže :cry: Ale na jaře zase přijde jeho čas ;)
Každopádně jsem si uvědomil, že neznám nikoho, kdo by v Čechách s .036 normálně jezdil. Možná ten, co koupil to auto od Havlíka, ale tomu to dlouho nevydrží...



No to máš určitě pravdu....ale na druhou stranu....chalupa...to znamená samá práce.....E500...znamemá jen samou radost a na nějakou chatku by taky zbylo :)
KrtinaCZ™
KrtinaCZ
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 pro 2009 16:07

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod Honza v 14 pro 2009 15:38

:lol: Ta E500 umí po těch letech a kilometrech taky hodně pozlobit a vzhledem k tomu, že člověk pořídí slušnou kolem 300.000Kč, tak by se určitě dal zajistit jiný způsob financování. Jen člověk nesmí zapomínat na to, že pořízením to teprve začíná a provozní náklady se s jinými W124 srovnávat nedají :(
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod KrtinaCZ v 14 pro 2009 16:06

Honza píše::lol: Ta E500 umí po těch letech a kilometrech taky hodně pozlobit a vzhledem k tomu, že člověk pořídí slušnou kolem 300.000Kč, tak by se určitě dal zajistit jiný způsob financování. Jen člověk nesmí zapomínat na to, že pořízením to teprve začíná a provozní náklady se s jinými W124 srovnávat nedají :(




No to by mne zajímalo....co Ti na ní zlobilo??? Pokud mohu hodnotit (ale asi je to jiná situace.....ta E500 byla funl nová)....najel jsem s ní 0 - 165.000 km....bez poruchy....jen předepsané servisy a pneumatiky. Hodně jsem slyšel třeba o kabelových svazcích v motoru....ten motor OM119 má obrovskej tepelnej výkon a svazky prý skoro hoří :twisted:
KrtinaCZ™
KrtinaCZ
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 pro 2009 16:07

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod Honza v 14 pro 2009 16:24

Ta provozní teplota je opravdu vyšší a nejen svazky, ale i ostatní elektroinstalace a řídicí jednotky z toho nejsou po těch letech a 200.000km vůbec nadšené. Já jsem dával nový horní kabelový svazek motoru a jednotka zapalování zatím naštěstí drží. Ostatní jednotky jsou sice v klimatizovaném boxu na místě, kde mají ostatní W124 baterii, ale i tak se na nich zub času může projevit. Váha vzduchu a alternátor už se taky odebraly do věčných lovišť a rozdělovače zapalování jsou také nové. Teď mě čekají díly podvozku včetně uložení motoru a převodovky. Chladící soustava je v pořádku, ale termostat jsem měnil, protože se zasekl naštěstí v otevřené poloze. Převodovka je zatím v pohodě a snad ještě nějaký ten rok vydrží, když jí pravidelně měním olej a filtry. Zatím mi jen tekla jedna hadice od převodovky k chladiči a také špatně těsnilo víko převodovky, takže je tam nové. Rozvody nivelace na zadní nápravě měly už také dost, takže jsem je nechal udělat a ještě mám strach z výfuku, u kterého zvláště přední části s katalyzátory opravdu nepatří k nejlevnějším dílům. Je toho hodně za mnou a myslím si, že ještě víc předemnou, ale to auto mám opravdu rád, takže se mu budu snažit zajistit tu nejlepší péči ;)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod MarioV8 v 15 pro 2009 20:33

Na kabelové svazky umiraji i jine tehdejsi MB motory, ale V8 jsou v prvni lajne, dve hlavy a hromada kabelaze mezi nima... no a obvykla hranice 200t km a 20 let...
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod Ruda v 16 pro 2009 01:24

MarioV8 píše:Na kabelové svazky umiraji i jine tehdejsi MB motory, ale V8 jsou v prvni lajne, dve hlavy a hromada kabelaze mezi nima... no a obvykla hranice 200t km a 20 let...


...u E320 16 let a 224 tkm
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Povinnost sledovat !!!!!!!!!

Odeslatod Radek v 16 pro 2009 09:08

Dejte sem někdo prosím fotku toho svazku, ať vím, jak to vypadá.
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron