New User :)

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

New User :)

Odeslatod KrtinaCZ v 12 pro 2009 00:16

Zdravim vsechny na zdejsim foru. Jelikoz jsem celozivotne beznadejne zamilovanej do WBD 124.036 bylo jen otazkou casu, kdy se vaše E500 forum prihlasim. Jen bych rad lehce nastinil, jak vzniklo moje postizeni jednoduse pojmenovatelne "W124 E500". Asi 2 roky po revoluci 89 (bylo mi 19 let) se mi postestil pomerne husarsky kousek..... nahodou jsem se dostal k naprosto snove praci. A to ...ted mi asi vestina lidi na tomto foru bude zavidet.....delat osobniho ridice jednomu zbohatlemu obcanovi puvodem z "DDR", ktery byl tak bohaty a tak moc miloval rychlost, ze jsem nemusel moc dbat na rychlostni omezeni....bez reci platil vsechny pokuty..inu jeho cas byl asi drazsi. V te dobe jsem mel svoje auto tusim WV Golf II GTI a "automobilovy" rozhed mladika, kteremu jeho vysnena auta koncila nekde okolo 200.000,-kc. Ale k veci... prvni auto, ktere mi bylo prideleno, abych vozil onoho obcana byl naprosto nabusenej MB 560 SEC r.v.91 .....budiž....skok pro mne naprosto nevídany...videno tehdejsima ocima ........snad 6ti metrovej zralok s obrovskym skoro 6ti litrovym V8 motorem, kterej mi sam podaval pasy a kteremu jsem za volantem nevidel ani predek kapoty. Minimalne pul roku jsem ten obrovsky skok v luxusu, vykonu a jizdnich vlastnosti vydychaval.....ale co se jednoho sychraveho jarniho dne nestalo. Sef mi oznamil, ze mam jet do naseho materskeho servisu (Autohaus Müller, Leipzig) kde mam odevzdat SEC a vyzvednout nove auto. Podotykam, ze jsem vedel jen to, ze to bude zase Mercedes....ovsem jake bylo moje zdeseni, kdyz mne prodejce privedl do budovy ne nepodobne hangaru, kde na mne z pritmi hledela silueta strach nahanejici bestie ........ W124 E500 Limited....... :shock:

Pokud vas zajima, co bylo dal :?: .....staci rict, ted uz musim na kute :(

Zdravi KrtinaCZ™
KrtinaCZ™
KrtinaCZ
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 pro 2009 16:07

Re: New User :)

Odeslatod Honza v 12 pro 2009 00:26

Vítej a ať se ti tu líbí :)

Každopádně je to hezký příběh a vůbec si nedokážu představit ten nádherný pocit řídit takové auto jako nové. Docela mě překvapilo, že si to někdo pořídil jako auto s řidičem, protože podle mého je právě pocit z řízení .036 to nejkrásnější, ale proti vkusu majitele nelze nic namítat. Ten Limited byl světlý nebo tmavý a také by mě zajímalo v jaké barevné kombinaci si takový člověk objednal provedení interiéru.
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: New User :)

Odeslatod Ruda v 12 pro 2009 01:06

Ahoj, buď tu vítán s krásnou diagnózou :D Pro dnešek se omluvím, zítra napíšu na to tvé vyčerpávající seznámení ;)
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: New User :)

Odeslatod capriclan v 12 pro 2009 09:51

Bud zdrav a sem zvedavej na pokracovani protoze mi to pripada jak pohadka,taky sem mel 500E po prvnim majiteli a ten mel taky na ridice ale ze by si nechal lamat nohy na zadnim sedadle?Na to mel jiny auta 8-)

Co se zase z tohohle vyklube? :lol:
Uživatelský avatar
capriclan
Rezident
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 25 čer 2008 20:27
Bydliště: kde domov muj

Re: New User :)

Odeslatod KrtinaCZ v 12 pro 2009 12:05

New User Part II.

Postupoval jsem se s prodejcem přítmím hangáru a již z dálky mne uhranuly nezvykle široké blatníky ze kterých vykukovali 17" kované EVO disky , které vypadaly, jako by je z ryzího stříbra vysoustružil nejaký brusič diamantů. Byl to klasický Limited v černé metalíte, v kůži s halucinogeními geometrickými obrazci , s polodřevěným tvarovaným volantem.......zkrátím to...prostě "plná polní".

Nicméně v první chvíli jsem si pro sebe řekl...."proboha, co je to za divnou W 124...to snad nemyslí vážně.....tohle auto, že má převzít otěže po obrovském komfortním Coupe 560SEC ???? " To jsem ještě netušil jak hluboce jsem se mýlil.......ale z toho , že se na tu bestii chodil neustále někdo dívat (pracovníci tamnějšího dealerství) mi mělo být jasné, že se jedná o něco opravdu extra.

Bylo to 04.03.1994 okolo půl desáte a do mojí otevřené dlaně přistál klíček (již FSB II - vystřelovák). Zmáčkl jsem tlačitko, bestie na mne mrkla a naprosto bezhlučně se odemkla....... usadil jsem se na misto řidiče, prodejce (říkejme mu třeba Helmut)vedle mne. Směs vůní dřeva, kůže a něčeho nepopsatelného mne naprosto omámila...Zavřeli jsme dveře a pak už následovalo jen naprosté ticho jako v odhlučněném nahrávacím studiu. Přestože vedle auta postávalo a debatilo par lidí, do auta nepronikl ani decibel...

Helmut mne zahlcoval spoustou informací, ale vše mi šlo jedním uchem tam a druhým ven....moje veškerá mozková činnost se soustředila na pochopení toho, jak je možné, že po 5 minutách sezení v nenastartovaném autě byl pocit následující.....to auto bylo vyrobené přímo pro mne...pro moje záda, nohy, ruce....
Po již zmiňované Helmutově přednášce nastal ten kýžený okamžik, který mi na navždy změnil automobilový život a na mojí mozkové kůře zanechal hluboké jizvy....zasunul jsem kliček do zapalování a otočil s ním..........co se odehrávalo poté, pochopí jen člověk, který někdy .036 pilotoval.........

Motor okamžitě naskočil, za zvuku, který mi dokonale rozhodil srdeční rytmus vylétl k 3.500 ot/m a pak se ihned ustálil mezi 650-700 ot/m...brumlání a lehkost, s jakou se ta V osmička převalovala mi dodávala zvláštní pocit diktátora silnic....po nezbytném připoutání, nastavení volantu a sedadla jsem uvolnil ruční brzdu, zařadil D.........bestie se na volnoběh vydala k 200m vzdálenému výjezdu z areálu dealera..

Za závorou jsem u vjezdu na hlavní zastavil, domluvil se s Helmutem na směru naší seznamovací projížďky a poprvé jsem se dotkl plynového pedálu. Zvyklý na poměrně "lenivé" 560SEC jsem dal asi čtvtr plynu a tehdy jsem to pochopil......to NENÍ W124.....to je "Porsche Killer"

Bestie ve zlomku vteřiny vystřelila vpřed, měl jsem co dělat, abych udržel volant a neztratil vědomí.....bylo mi okamžitě jasné, že práce s plynovým pedálem bude diametrálně odlišná než u jakéhokoli auta, se kterým jsem se do té doby setkal. Rychlostí 50km/h jsme se za naprostého ticha rušeného pouze zrychleným Helmutovým dechem blížili k nájezdu na dálnici Leipzig - Dressden.........To be continue :D







To capriclan.......jasně že měl i jiné limuzíny...W126 560SEC , W140 S600 , BMW 750 iL...ale tyto skvosty se po převzetí E500 na silnici podívaly jen sporadicky. Muj šéf byl z úplně jiného těsta, než naprostá většina "zbohatlíku" . Za volantem jsme se pravidelně střídali, ten co zrovna neřídil sledoval pruhy při předjíždění atd.. neustále mne pobízel....volle Bulle, volle Bulle ran ran...v překladu něco jako "plnej kotel......nalep se za něj" . Byl fakt neuvěřitelnej ....prozradím naše 2 "rekordy" ...České Budějovice - Lepzig... 2h 38min , České Budějovice - Tábor 14min :)
KrtinaCZ™
KrtinaCZ
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 pro 2009 16:07

Re: New User :)

Odeslatod Joe v 12 pro 2009 12:09

Pro místní paranoiky : pán je z masa a kostí, doufám, že mohu prozradit, prodává ND u dealera MB. Odkaz na E500 jsem mu dával včera já :D :D :D

Joe
Joe
Rezident
 
Příspěvky: 70
Registrován: 23 srp 2008 14:49

Re: New User :)

Odeslatod KrtinaCZ v 12 pro 2009 12:22

Joe píše:Pro místní paranoiky : pán je z masa a kostí, doufám, že mohu prozradit, prodává ND u dealera MB. Odkaz na E500 jsem mu dával včera já :D :D :D

Joe



Díky za uvedení mé existence na pravou míru :D :D :D
KrtinaCZ™
KrtinaCZ
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 pro 2009 16:07

Re: New User :)

Odeslatod Alien v 12 pro 2009 12:37

tak to je něco :-) máš skvělý vyprávěcí talent, úplně jsem se ponořil do minulosti, kterou jsem, bohužel, takto neprožil. Pocit řídit nový SEC a E500, to je něco, co už nám nenahradí snad ani řídit nový CL AMG :-) Coby majitel obstarožního 560SEC jen tiše "závidím", ale mám v tom autě pořád lepší pocity, i když už nevoní novotou a je už notně rozvrzané, než v nové oktávce. Jen bych poupravil, že ta bestie nemá skoro 6 metrů, ale jen 5 ;-)
Alien
Rezident
 
Příspěvky: 161
Registrován: 26 čer 2008 20:46

Re: New User :)

Odeslatod KrtinaCZ v 12 pro 2009 12:45

Alien píše:tak to je něco :-) máš skvělý vyprávěcí talent, úplně jsem se ponořil do minulosti, kterou jsem, bohužel, takto neprožil. Pocit řídit nový SEC a E500, to je něco, co už nám nenahradí snad ani řídit nový CL AMG :-) Coby majitel obstarožního 560SEC jen tiše "závidím", ale mám v tom autě pořád lepší pocity, i když už nevoní novotou a je už notně rozvrzané, než v nové oktávce. Jen bych poupravil, že ta bestie nemá skoro 6 metrů, ale jen 5 ;-)



Já vím.....6m....viděno tehdejšíma očima nevyježděného mladíka....připadal mi jako křižník Bismarck....SEC je prostě grandiózní Coupe :lol:
KrtinaCZ™
KrtinaCZ
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 pro 2009 16:07

Re: New User :)

Odeslatod reverence v 12 pro 2009 13:44

Vítej, luxusní úvod,
málo lidí dokáže zažít takové pocity a ještě méně lidí je dokáže takhle krásně popsat!

...nevedeš si race-deníček, že bychom se dočkali dalších příběhů? :-)
Uživatelský avatar
reverence
Inventář
 
Příspěvky: 376
Registrován: 16 říj 2009 08:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron