Nokia dotaz

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Nokia dotaz

Odeslatod Radek v 10 črc 2009 08:14

Nemáte někdo eNkovou Nokii, konkrétně se Symbian 9.2 S60 3rd Edition, nebo podobnej telefén? Potřeboval bych s něčím poradit u N82...
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Nokia dotaz

Odeslatod Golfier v 10 črc 2009 11:38

Raduza - iPhone only! 8-)
Golfier
 
Příspěvky: 161
Registrován: 29 čer 2008 14:21
Bydliště: Leeds

Re: Nokia dotaz

Odeslatod Radek v 10 črc 2009 13:12

iPhone je pro děti :mrgreen:
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Nokia dotaz

Odeslatod Golfier v 14 črc 2009 19:00

no tak honem, na co cekas! :D
Golfier
 
Příspěvky: 161
Registrován: 29 čer 2008 14:21
Bydliště: Leeds

Re: Nokia dotaz

Odeslatod Radek v 14 črc 2009 20:06

Golfier: Po týdnu čtení manuálu už umím s N-kem napsat SMS a zatelefonovat :mrgreen:
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Nokia dotaz

Odeslatod pepas v 15 črc 2009 09:55

Ahoj Radku, s čím konkretně potřebuješ poradit?Myslim že najdeme řešení ;)
Uživatelský avatar
pepas
Rezident
 
Příspěvky: 291
Registrován: 15 črc 2009 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nokia dotaz

Odeslatod Radek v 15 črc 2009 10:11

Ahoj, problém je pro mě pochopit galerii. Abych to popsal: na Nokii 6300 jsem si přes USB kabel dal na SD kartu několik složek (alb) s fotkama, ty jsem pak v telefonu v galerii v totožném rozvržení v telefonu otevřel a prohlížel, listoval apod. Defakto se to jen přetáhlo a soubory, občas i se svými podsoubory s fotkama se zobrazovaly v telefonu stejně jako v PC, s náhledy, šlo listovat... prostě stejně.
U N82 jsem otevřel SD, která už je z výroby zaplněna několika zřejmě systémovejma složkama, logicky jsem tedy soubory s fotkama dal do předdefinovaného souboru "obrázky". Problém je, že pokud otevřu v telefonu správce souborů, poté SD karta, složku obrázky, poté otevřu jednu ze složek (alb), tak se mi fotky zobrazí jako seznam, který ovšem na rozdíl od 6300 nemá náhledy, jen seznam názvů fotek (čísel) pod sebou. Každou fotku tam musím otevřít a nelze pak u otevřené ani listovat kurzorem na další, musím zavřít a otevřít další.
Fotky se mi synchronně otevřou v Galerii, kde je ovšem guláš všech fotek napřeskáčku, není rozvržený do složek (alb). V galerii sice už lze listovat, jsou tam náhledy, ovšem když se mi takhle smíchají veškeré fotky z několika alb do jednoho gulášoidního seznamu, je to pro mě nepoužitelné... Našel jsem v galerii, že lze vytvářet alba, ale to zase potom neotevřu v PC, neboť galerie (vnitřní paměť telefonu) tam není otevřitelená, je tam pouze ta složka obrázky (externí paměť SD karta), která má roztříděné fotky jak jsem je tam složil, což píšu výše...
Na Nokia N82 fóru jsem vypsal tenhle dotaz, ale zřejmě mě nepochopili a doporučili mi tři různé aplikace - prohlížeče, u kterých jsem ale po nainstalování zjistil, že fungují stejně jako původní galeriie, takže vůbec neřeší můj problém... On by ani nebyl problém si ty fotky, které se otevřou v galerii vyselektovat do alb, označovat to jde rychle, ovšem problém je, když je tam ten guláš, musím procházet po jednom vše a to v případě třeba 100 fotek zamíchaných v 1000 jiných fotek není zrovna OK... nechápu, jak v Nokii, která je proti 6300 high end, může být něco tak nesmyslného.
Zkoušel jsem včera navštívit Nokia klub, ale ten byl v Praze zřejmě zrušen :/
Když mi někdo doporučí jakousi aplikaci ke stánhutí, která je ještě v ANJ a já tomu vůbec nehovím, je to pro mě stejně španělská vesnice...
A teď babo raď...
Díky
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Nokia dotaz

Odeslatod Radek v 15 črc 2009 10:26

Abych to upřesnil, i když se v galerii ty fotky vyselektujou do alb, jde to otevřít po albech, ale při přidání nových se musí hledat stále ve stejném guláši, jen mají dole u názvu dodatek názvu alba ve kterém jsou.

Jinak asi nic, základy telefonu už jsem po týdnu pochopil, internet je super, teď se budu nořit do tajů GPS a otevírání wordovských dokumentů... určitě se ještě obrátím s nějakým dotazem. Protože idiotský manuál ve stylu "chcete-li poslat SMS, pošlete SMS" jsem rovnou zahodil...
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Nokia dotaz

Odeslatod pepas v 15 črc 2009 14:51

hele, az prijdu domu tak to zkusim, ale zatim co jsem koukal u sveho telefonu (Nokia E66) tak se to chova jak popisujes u te 6300, oteřu galerii a mam tam male náhledy a na konci mam mnou vytvořene složky(např obrazky 2). Doma jeste zkusim jestli se budou tyto slozky zobrazovat kdyz je nahraju na kartu z venčí. ale co si vspominam tak to tak fungovalo na všech symbianech co jsem měl tak mi je zahadou proč by N82 nemel takto pracovat.
Uživatelský avatar
pepas
Rezident
 
Příspěvky: 291
Registrován: 15 črc 2009 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nokia dotaz

Odeslatod pepas v 21 črc 2009 21:54

Ahoj, tak mi to dela presne to same co tobe, at uz nahraji soubor s fotkami do imagges nebo korenoveho adreare, stejne mi ot spoji do jednoho gulase jak pises, to je ted pekny sr....

dat dotaz na symbianforu a dam vedet co napisi, s dovolenim pouziji tex tveho popisu problemu
Uživatelský avatar
pepas
Rezident
 
Příspěvky: 291
Registrován: 15 črc 2009 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron