Ano, šéfe!

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Žrádýlko!

Odeslatod Radek v 31 kvě 2009 00:20

Dávejme sem doporučení na místa, kde se člověk dobře nají.

Dnes jsem dostal velkej podnět tenhle topic založit. Po měsících návštěv různých hospůdek, víceméně stálého arsenálu asi pěti restaurací stále do kola už jsem byl pomalu otrávenej, že se mám jít někam najíst. Proto jsem se dnes trochu toulal v mapách restaurací a dostal tip na tohle: http://www.bilakrava.cz/
Před chvílí jsem se vrátil z opravdového zážitku chutí v téhle restauraci U bílé krávy. Jelikož jsem milovník hovězího (a pak dlouho nic...) tak jsme vyrazili do téhle speciálky na hovězí burgundskou kuchyni. Nutno uvést, že restaurace má maso z přímého odchovu, o čemž se dočtete zde: http://www.bilakrava.cz/o_restauraci_cz.htm
Tradiční biftek byl povinností a pak variace roštěnce, pupku a steaku, aby se ochutnalo od všeho trochu, červené jsem si nevybral, mají pouze suché, tak to jistilo Chardonnay a závěrečnou tečku udělal desert - marinovaná hruška se zmrzlinou sypaná pistáciemi. Splolupráce a odezva obsluhy nevídaná, dalo by se říci že dokonalá. Dojem 100%, po zkušenosti jsem čekal že alespoň jedna chybička se vloudí, ale opravdu ne! Dokonalost! Vřele doporučuju. Je to opravdu o zážitku chuti.
Ceny nejsou srovnatelné s Barabiznou či Botanicem, je to dražší, ale servis a jídlo je tam o 1000% jinde, do dovou zmíněných už nepáchu, neboť mě tam při posledních návštěvách vyloženě nasrali. Na druhou stranu to zase není až tak nóbl, jako třeba Villa Voyta, kde je to už na můj vkus snobárna, jídlo je o padesáti pidichodech a člověku tam z toho není moc příjemně. Tak snad jen to parkování U bílé krávy, je tam všude modrý pruh, ale risknul jsem to a za ty tři hoďky jsem botku nedostal...

...takže pište tipy na žrádýlko pánové.
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Žrádýlko!

Odeslatod sonypolicka v 31 kvě 2009 18:20

Dík za info. Až se budu někdy zase motat po Vinohradech, tak tam juknu. Hovězí je hovězí. A takovej roastbeef.....uáááá.

Ceny mi příjdou přiměřený, dneska si za dvě kila nedáš pomalu ani špatně udělanou flákotu v každý druhý knajpě. Takže jestli nelžou, tak klobouk dolů.
sonypolicka
 
Příspěvky: 64
Registrován: 28 kvě 2009 11:54
Bydliště: Polička-Berlín, Kolín

Re: Žrádýlko!

Odeslatod Honza v 31 kvě 2009 18:29

To budu muset také zkusit :)

Jinak mám moc rád Café Savoy http://www.ambi.cz/ambi_cafesavoy_menu2.php a pak bízkou hospůdku U kašpárka http://www.ukasparka.cz/CS_01_news.php

Na oběd jsem v Karlíně využíval nejraději Amfora Restaurant http://www.amforarestaurant.cz/ kvůli skvělé kuchyni a perfektní obsluze :)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Žrádýlko!

Odeslatod Radek v 31 kvě 2009 18:37

Tak jsou vyjímky, v restauraci Bowling v Jesenici dáš za 200g biftek 230,- a za naprosto stejnej o vesenici dál v DiCarlu v Šeberově 399,- Dostaneš naprosto to samý. V DiCarlo v Hrnčířích doporučuju špenátovej krém s kuřecím masem, stojí za to se tam zastavit byť jen na tuhle polévku. Jinak Bowling v Jesenici doporučuju, je to obyč. restaurace, ale cokoli jsem si tam dal bylo dobrý.

Když už jsme u toho, tak ve vesnici Slapy je na náměstí putyka, kde dělají dva steaky, oba jsou na 1000g, dal jsem to už dvakrát, ale s přílohou to nejde, musí se se zeleninkou, nebo jen částečně přílohu...
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Žrádýlko!

Odeslatod Radek v 01 čer 2009 11:02

Honza: Tak toho Kašpárka mám koukám v Dubečský hned vedle školy, tak tam musím zajít :)
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Žrádýlko!

Odeslatod Honza v 01 čer 2009 18:22

Kašpárek je fajn. Hovězí i losos mi tam chutná a taky mají zajímavou nabídku vín :)

Kam chodíš do školy? Voděradská, Gutova???
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Žrádýlko!

Odeslatod Radek v 01 čer 2009 19:58

Honza: Přímo Dubečská - MUP, ale teď mám zkouškový a jestli budu mít příští semestr nějaký přednášky zase tam ještě nevím, tenhle semestr jsem tam trávil soboty.

Jinak na lososa musím doporučit staré dobré Slunce v MB, lepšího lososa jsem ještě neměl.
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Žrádýlko!

Odeslatod Honza v 02 čer 2009 08:59

To nevypadá špatně a je to kousek od baráku :) Až se přežene ta potíž s prací, tak budu vážně uvažovat o tom, jestli by nebylo lepší, aby ze mě bylo něco víc než Bc. :)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Žrádýlko!

Odeslatod Radek v 02 čer 2009 09:53

Honza: Já jsem si po Bc. dal 4 roky pauzu :) Pak mi zaměstnavatel naznačil, že s Bc. dál neporostu, tak jsem byl donucen. Na právech mi řekli, že mi toho moc nauznají, tak leda naskočit do druháku a to bych dojížděl do Holomóce a měl před sebou 4 roky, a s Bc. znovu do druháku teda rozhodně fuck off, tady jsem nastoupil loni a teď mi zbývá rok... Mým kamarádům z lavice je 40 a 42, což mou obavu z vyššího věku čerstvých 28 uzemnilo. Za školné jsem se sice na pár let zavázal zaměstnavateli, ale kvalita školy, zázemí a vyučujících je hodně nadstandardní (což se o předchozí VŠ rozhodně říci nedá) asi jako srovnávat Sierra Leone s Monakem. Sice je to s prací trochu kalup, hlavně ve zkouškovym a občas mám školu i v sobotu, ale pravda je, že v tomhle věku už si tý školy vážim, obohacuje mě, naplňuje, poznal jsem mnoho skvělých lidí jak ve spolužácích tak v přednášejících a vůbec k tomu člověk přistupuje jinak, než za zhovadilých bakalářských let :mrgreen:
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Žrádýlko!

Odeslatod Radek v 30 čer 2009 13:17

Honza: Tak jsem navštívil tebou doporučenou restauraci U Kašpárka a zkusil biftek se slaninou a bylinkovým máslem... musím konstatovat, že to byl nejlepší biftek, co jsem v posledních měsících měl a strčil do kapsy i skvělej biftek U bílé krávy... Překvapila mě rozmanitost kuchyně, vtipnost obsluhy a hlavně jsem se opravdu dobře najedl a byl úplně se vším spokojenej, aniž bych do restaurace musel jít v bílém límečku. Takže za mě mají plnej počet hvězdiček a chystám se tam v týdnu znovu... Takže díky za doporučení a doporučuju dále!
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron