Momentka F-117 Nighthawk

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod Radek v 11 lis 2009 13:46

Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod sonypolicka v 11 lis 2009 14:59

Jé vono to má na vocase kameru, kterou na sebe koukaj zvrchu, to je dobrý.
sonypolicka
 
Příspěvky: 64
Registrován: 28 kvě 2009 11:54
Bydliště: Polička-Berlín, Kolín

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod Radek v 11 lis 2009 15:03

sony: To má i tvůj mamut ne? :D Na tý 380tce to asi musí být, protože ti piloti jsou o půl kilometru napřed :lol:
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod Ruda v 11 lis 2009 23:07

Tak to je něco :shock: Nevíte kde se tam šteluje rádio? :D Právě jsem si to rozmyslel, už nechci být pilot :lol:
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod deerhunter v 13 lis 2009 19:37

jo 380ka ... mel jsem v kvetnu tu cest se v tom svezt, 13 hodin Londyn -- > Singapur ..... kdyz si clovek uvedomi, ze to ti 2 vpredu soferuji jen tema malyma joystickama po stranach (a pedalama samozrejme), tak z toho trochu mrazi ... :)

Obrázek
Objects in the mirror are slower than they appear
deerhunter
Inventář
 
Příspěvky: 188
Registrován: 17 bře 2009 15:12
Bydliště: Praha 6

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod Honza v 13 lis 2009 21:41

Cestování s A380 musí být opravdu zážitek a docela by mě zajímalo, jaké to vlastně je, protože moje zkušenost je taková, že čím větší letadlo, tím větší pohodlí. Extrémem byla pro mě cesta z Prahy do norského Stavangeru přes Oslo s Lufthansou, protože do Osla lětělo velké letadlo, pak jsem přesedl do malého a ten rozdíl byl opravdu znát ;)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod reverence v 13 lis 2009 23:57

Souhlasím s tebou Honzo...čerstvé vzpomínky z letošního jara při cestě do Pekingu přes Londýn. Z Phy malým Boeingem a z Londýna Jumbem...je to propastný rozdíl :lol: tj jak cesta z Phy do Liberce Ikarusem nebo se Student Agency :roll:
Uživatelský avatar
reverence
Inventář
 
Příspěvky: 376
Registrován: 16 říj 2009 08:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod deerhunter v 15 lis 2009 19:01

Honza+reverence : no musim rict, ze nic svetobornyho to nebylo...teda aspon u nas v economy ....sedeli jsme na dolni palube (main deck) skoro uplne vzadu. Ja mel sedadlo v stredni sekci do ulicky vpravo. Usporadani v economy je 3-ulicka-4-ulicka-3. Nastesti jsme v te stredni sekci v me rade byli jen 2, oba na sedackach do ulicky, takze jsem mel kolem sebe dost mista a mohl jsem kdykoli pohodlne ven. Bohuzel v podelnem smeru to bylo dost spatny :-/ mam 187cm a mista pred nohama fakt malo....s mensima strojema co krizujou Evropu se to neda srovnat, i sedacky jsou o kousek sirsi, preci jen jsem ale cekal trochu vic .... operadlo slo sklopit jen asi 5 cm .... predtim jsem nikdy zadnym vetsim letadlem neletel a tak dlouho uz vubec ne, takze jsem byl dost zvedavy a cekal asi trochu moc. V ramci nasi tehdejsi cesty jsme pak jeste leteli Boeingem 777 a musim rict, ze prostorove pomery jsou asi tak stejne, i sedadla byla v podstate stejna.
Kazda sedacka pred vama mela klasicky displej entertainment systemu, potesila spousta uplne novych i starsich filmu, par klasik ( Kmotr ) a tak, totoze hudba...v pohode .... trochu zklamal tracking system, ktery ukazuje na mape kde prave jste .... nad Ukrajinou u Sevastopolu se nam to ale kouslo a tak jsem vedel prd kudy se leti do Singapuru....fakt skoda, holt je to novy a bude potreba to jeste postelovat. Zpatky v 777 jsem pak pekne videl kudy se leti ... samy zajimavy zeme, kam bych fakt nechtel ztroskotat, treba Afghanistan :)

Velky rozdil A380 oproti treba te tripl 7 byl v tichosti ... prestoze ma A380 4 motory tak mi prisla o dost tissi nez dvoumotorova 777, to bylo fakt prijemny, v boeingu mi po tech x hodinach uz fakt hucelo v hlave jak v ulu.....uplne paradoxne bylo nejvic slyset podtlakovy splachovani na zachode, ktery byl asi 4 metry za mnou:)..............taky mi ten airbus prisel o neco stabilnejsi, prestoze pilot hlasil mnohem casteji turbulence....zkratka moderni konstrukce, impozantni rozmery (a380 ma vetsi rozpeti kridla nez delku trupu !), tiche motory a vyladena aerodynamika delaji sve ........ je to zazitek.....vzdycky kdyz jsem se rozhledl po palube a uvedomil si, ze nade nou je jeste jedno takovy patro (byt s business a first class a tudiz mene lidma, ale zas vsim tim nabytkem ....) tak to bylo...zvlastni :).

Jinak teda byla to masina Singapore Airliners a musim jen chvalit .... servis naprosto dokonaly, 2 teply chody behem letu, na vyber vzdy ze 2 ruznych menu a i u nas v economy nerezove pribory ! Jidlo samotny fakt supr, vyborny dzusy, kafe, caj, pivko i vina, vseho kolik clovek chtel, na prani sandwiche, sladkosti, chipsy,..... akorat me trochu desily ty stevardky - jsou jedna jak druha, ale uplne jako ! stejne vysoky, stejny figury, stejny ucesy i usmevy, jak klony...az to pusobilo trochu divne a umele :-/
Objects in the mirror are slower than they appear
deerhunter
Inventář
 
Příspěvky: 188
Registrován: 17 bře 2009 15:12
Bydliště: Praha 6

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod Honza v 15 lis 2009 20:09

Já jsem v polovině minulého roku nastoupil k ABB a létalo se docela dost, takže jsem měl stříbrnou kartu zhruba za půl roku, takže služby byly fajn. Nemusel jsem čekat na Check-In atd. Business jsem sice nikdy nedostal, ale Sky Team byl v pohodě. Na linkách do Paříže, Varšavy a Bukurešti byly většinou menší Airbusy s příjemnou obsluhou a dostatečnou kulturou cestování. Kuchyně byla sice studená, ale nebyla špatná. Jen jednou jsem si říkal, že firma Airbus musela být opravdu hrdá na to, když v sedmdesátých letech předávala zrovna tenhle kus Air France, ale dvojka vína to spravila :lol:
S Lufthansou jsem letěl jen jednou do Norska a bylo to OK. Nebylo to přímo, takže tam do Osla a pak do Stavangeru menšími letadly, ale zpět to bylo přes Frankfurt, kde díky zpoždění nikdo nestihl navazující let do Prahy, takže to holky na přepážce okamžitě přebookovaly a já si mohl cestou přes frankfurtské letiště alespoň koupit své oblíbené veteránské časopisy. Pak mě čekal nějaký větší Airbus do Prahy, ve kterém snad ani nebylo cítit, že se odlepil od země a to mě opravdu zaujalo.
Ta A380 na tom z hlediska pohodlného cestování musí být stejně. Člověk může klidně číst svoje noviny a ani netuší, že venku je bouřka ;)
Ještě jsem si vzpoměl na situaci, kdy jsem díky "efektivním" firemním úsporám cestoval v doprovodu svého španělského šéfa se Sky Europe (R.IP. - Rest In Pain) a to bylo opravdu otřesné. Navíc ten debil vyprovokoval francouzsku, která seděla před námi se svou relativně hlučnou ratolestí, takže to stálo celkově za pendrek, ale komu není rady, tomu není pomoci. Je to prostě debil, tak jsem mu to položil a jsem rád ;)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Momentka F-117 Nighthawk

Odeslatod reverence v 16 lis 2009 17:58

2DeerH: chápu, sedět u motoru nic moc, v jakémkoli letadle, bordel jak v tanku :-)

2all: Pro upřesnění, tahle cesta byla s British Arw., Jumbem jsme tam letěli v předních místech economy, či-li né tak blízko hluku motorů (na úrovni křídel) a né až tak blízko záchodu :-D ...A cestou zpět jsme vyfasovali volná místa v byznys třídě, tak možná proto ty dobré vzpomínky přemlátily ty špatné.
Na jídlo v letadle každou chvíli vzpomínám, kdybych se tak dobře, vydatně a chutně stravoval i normálně :lol: (v byznysu jsem celých těch 11h snad nedělal nic jiného než jedl a jedl, pil a pil)
Uživatelský avatar
reverence
Inventář
 
Příspěvky: 376
Registrován: 16 říj 2009 08:34
Bydliště: Mladá Boleslav

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron