Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod Honza v 05 srp 2011 15:11

Tak jsme se s Milanem včera večer vrátili z vyjížďky na jih Evropy 8-)

V úterý ráno jsme vyrazili přes Rakousko a Slovinsko do Terstu a následně na Lago di Garda. Rozhodli jsme se jet směrem na České Budějovice a pokračovat přes Linz na Villach. Povedlo se rozchodit i šíbr, takže s modrým nebem nad hlavou ubíhala cesta o poznání radostněji. Počasí nám přálo a takže jízda dle předpisů ani mě nedělala problém. I podél rakouské dálnice bylo na co koukat. Před Villachem jsme zatáhli mýto přes "traumatický tunel" a rozhodli se pro spestření cesty návštěvou Slovinska, kde jsme sice jednou špatně odbočili, ale možná i díky tomu nás silnice nahnala do brutálního stoupání, které se nakonec ukázalo jako průsmyk přes pohoří Triglav. V každé druhé zatáčce byla cedule s údajem o nadmořské výšce, který stoupal pravidelně o 50m nad mořem. Trochu jsem se bál, že nahoře bude jen parkoviště a otočka zpět, ale vše se v dobré obrátilo a .036 se vyškrábala na 1611m nad mořem, čímž pokořila Snežku :lol:

Slovinsko je opravdu překrásná země a když jsem viděl ty nádherně opravené domy ve vinařské oblasti podél italské hranice, tak jsem se pořád nemohl zbavit pocitu, kde jsme sakra u nás udělali tu chybu... Přes Sežanu jsme projeli do Terstu, což nám poskytlo úžasný pohled na celé město z nejvyššího bodu. Dole na promenádě byla spousta lidí a teplota šla cca. o 10°C nahoru. I přes to, že jsme jeli "na blind", tak nám shánění ubytování nezabralo prakticky žádný čas a v příjemném hotýlku kousek od moře jsme si ještě stačili dát drink na dobrou noc. Ráno byly domácí croissanty a cappucino v opravdu jiném rozměru, než je český člověk zvyklý, takže nic nebránilo vyrazit na cestu po italských okrskách.

Nejdřív jsme se zastavili v přímořském Gradu, kde nejspíš díky deltě řeky pláž nestála za nic, takže jsme razili dál a podél cesty se navíc objevily boxy na ruční mytí, takže auto dostalo důslednou očistu. Cesta pak ubíhala dál přes Benátky na Veronu přes Padovu, za kterou jsme se v malé domáci restauraci zastavili na pravé italské těstoviny, na které jsem se moc těšil :) Nezklamali a opravdu silné místní piccolo probudilo naše smysly pro další cestu. Zanedlouho jsme byli u Lago di Garda a začali naší prohlídku okolí v Sirmione, které na špičce výběžku do jezera poskytuje výhled na všechy strany. Chvilku jsem pozevlovali městečkem a přes Desenzano jsme podél vody vyrazili shánět nějaký ten nocleh. Původní záměr v Desenzanu nevyšel, ale náhodou jsme narazili na pěkný hotel v Manerbě, kde se z restaurace člověk mohl jít hned vykoupat, čehož jsem po docela dlouhé cestě rád využil. Pak jsme si dali nějaké ty potvory a ryby k večeri a pomalu sledovali, jak se na Lagu zvedá vítr před bouří. Začaly se dělat vlny jako na moři a zakotvené lodičky se zlověstně kymácely, takže jsme šli spát. Naši snahu usnout sice trochu narušovali místní umělci z přilehlé restaurace plné rozjařených německých turistů středního věku, ale nakonec si i ti dali pokoj a zvítězil spánek spravedlivý ;)

Ráno jsme posnídali s výhledem na jezero a pomalu se vydali směrem k domuvu. Projížďka kolem západního břehu Gardy je opravdový zážitek. Nádherný výhled je v kombinaci s architekturou hotelů, které jsou i přes zašlou slávu v perfektním stavu, opravdu impozantní. Nad jezerem už se začaly rozestupovat Alpy a teplota začala padat. Na dálnice v Itálii jsme se celkově vykašlali, protože bychom po cestě nic neviděli a to jejich mýtné v těchto lokalitách také není zrovna zanedbatelné.

Chtěl jsem jet přes Brenner "po staré", abch viděl celnici, na které v Únosu aut kontrolují barona s Isderou, ale nejspíš jí zbourali, takže smůla. Pak jsme najeli na rakouskou dálnici a přes Mnichov vyrazili domů. Vystřízlivění na hranicích bylo opravdu kruté, protože takovou silnici, jako je ta naše, v kultivované cizině člověk opravdu nepotká...

Každopádně to bylo super a autíčko poslouchalo perfektně. Asi proto, že to pro něj je pořád přirozené prostředí ;)

Zatím sem dám jen pár fotek, protože fotil hlavně Milan a musíme si přes týden vyměnit data.
Přílohy
Vylet_A_SLO_I_DE_082011.JPG
DSC_0009.jpg
DSC_0010.jpg
DSC_0012.jpg
DSC_0015.jpg
DSC_0022.jpg
DSC_0027.jpg
DSC_0028.jpg
DSC_0032.jpg
DSC_0033.jpg
DSC_0035.jpg
DSC_0037.jpg
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod Ruda v 05 srp 2011 15:36

Supr výlet! Díky za tvé dojmy, musel to být krásný výlet 8-) Hodil jsem odkaz na FB do naší skupiny.
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod Honza v 05 srp 2011 18:54

Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod capriclan v 07 srp 2011 14:47

Jo jo Lago,tam se uz taky dlouho slovne chystame,uz je to 10 let co sme tam byli naposled :shock:
Uživatelský avatar
capriclan
Rezident
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 25 čer 2008 20:27
Bydliště: kde domov muj

Re: Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod Radek v 07 srp 2011 18:17

Nádhera, musela to být paráda! Kolik jste najeli km denně a celkem?

Můžeš prozradit názvy těch hotelů? Ten v Terstu vypadá docela pěkně. Akorát nevím, jestli bych byl schopen dát trasu Praha-Terst najednou. V kolik jste ráno vyráželi a v kolik dorazili do hotýlku?

Jeli jste s navigací?
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod Honza v 07 srp 2011 20:50

V úterý jsme vyjeli před desátou a po cca.900km jsme před desátou večer dorazili do hotelu v Duinu, jehož název ještě dodám.
Ve středu jsme po státovkách dojeli na Lago (300km), kde jsme našli Hotel Romantica v Manerba del Garda. Koupačka, večeře, trocha zewlingu a pak spát. Ráno jsme po snídani asi v deset vyrazili po státovkách k Brenneru a pak po dálnici přes Innsbruck a Mnichov do Prahy (800km).

My jsme se vystřídali, ale tam by se to asi dalo. Zpátky to bude asi horší, protože sil ubývá, takže na cestě zpět bych si nejspíš udělal ještě pauzu.
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod Honza v 07 srp 2011 22:05

to Capri : Já jsem o tom mlel strašně dlouho, takže jsem se ze dne na den rozhodl jet a konečně vidět na vlastní oči :lol:
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod Radek v 08 srp 2011 19:25

Díky za info, koukal jsem na google maps, ten název hotelu prosím dodej, mrknu na to. Přemýšlím o podobném prodlouženém víkendu, ale časově to stíhám až někdy v říjnu, tak to už bude bez koupání. Každopádně podzimní Terst bude určitě mít také své kouzlo.

Jen jsem moc nepochopil tu cestu z Villachu do Terstu, to jste teda omylem odbočili do hor? Nebo jste se chtěli vyhnout mýtnému na dálničním úseku? No nechci tě trápit, asi je to spíše na osobní pokec... každopádně mě to moc zajímá. Mám rád tyhle vejlety, co se dají stihnout za prodlouženej víkend.
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod Honza v 08 srp 2011 21:42

Na hranici jsme se rozhodli navštívit Slovinsko a jeli jme podél italské hranice. Ty dvě zatáčky v mapě se nakonec projevily jako průsmyk Triglavem, což bylo naprosto super :)

Mýtu v Itálii jsme se všeobecně vyhýbali, protože není na této trase vůbec levné a navíc bychom po cestě nic neviděli ;)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Cesta na jih 2011 - A,SLO,I,A,D

Odeslatod Radek v 09 srp 2011 21:03

Super, děkuju za detaily. Tu Itálii chápu, člověk by nic neviděl a mýtný je druhej zápor.
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Další

Zpět na Fórum E500

Kdo je online

cron