Koupě E500

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Koupě E500

Odeslatod richardk v 11 dub 2009 09:17

Dobrý den,

moc mě potěšilo,že jsem na Webu našel toto mému srdci blízké fórum s lidmi kteří mají podobnou úchylku jako já.
Mám rád silné velké netypické vozy.V těle mi bije volvo srdce,ale bohužel někdy od roku 96 co koupil Ford Volvo už
mě tyto vozy neoslovují.(dnes vyrábí divné předohraby s motorem napříč).
V minulosti mě kamarád nechal svézt Mercedesem E500 z roku 93,což ve mě zanechalo hluboký zážitek.
V té době jsem však neměl takovou kupní sílu,abych si mohl toto auto dovolit vlastnit natož provozovat.

Mám na Vás pár dotazů.V jaké cenové relaci se pohybují rozumné exempláře? Na mobile.de jsou ceny od 2 350euro(nabouraný) po 40 000euro.
Vlastním dílnu takže si umím spoustu věcí udělat sám(částečně i diagnostiku),což znamená že auto nemusí být úplně ideální avšak základ musí
být v pořádku.(karoserie musí být zdravá a motor opravitelný).
Jak je to z opotřebitelnými díly - zavěšení tlumiče brzdy atd.Pasuje to z "normální" W124 nebo to je finanční sebevražda?
Jaké jsou největší bolístky tohoto modelu a na co si mám dávat pozor?
Nemáte typ na nějaký rozumný exemplář?

Dík za pomoc.
Richard K.
richardk
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2009 18:53

Re: Koupě E500

Odeslatod Honza v 12 dub 2009 12:50

Omlouvám se, že jsem se k reakci dopracoval až teď, ale momentálí situace v naší firmě mě nutí přijmout rázná nápravná opatření.

Každopádně tě tu vítám a jsem rád, že řady fandů těchto úžasných aut se rošiřují, protože dokážou člověku nabídnout unikátní pocit při jejich řízení.

V první řadě si člověk musí uvědomit, že si pořizuje unikátní auto, které má provozní náklady kultovního vozu, který si ve své době pořizovali lidé místo nových S-Klasse nebo Porsche 911.
Díly jsou dostupné, ale možnost náhradních dílů z druhovýroby není srovanatelná s běžnými modely W124, takže se člověk chtě nechtě musí vydat pro originály k Mercedesu nebo k jeho prvovýrobcům.
Co se týče spotřebních prvků, tak toho toto auto s "normální" W124 moc společného nemá, ale většina použitých dílů je převzata z R129. Je protřeba dávat velký pozor na modelové roky a u každého dílu kontrolovat jeho použitelnost pro danné auto podle VIN.
Největší bolestí tohoto vozu je díky jeho stáří na svou dobu revoluční elektronika a elektorinstalace. Velký motor v malém prostoru topí daleko víc a některé řídící jednotky a kabeláž nemají doživotní trvanlivost.
Naprostou nutností je koupit auto s průkaznou servisní historií a původem, protože i na autech s nízkým nájezdem přichází čas, kdy je potřeba některé nákladnější díly vyměnit.

Mám E500 čtvrtým rokem a pořídil jsem auto z roku 1994, které bylo největší část svého života provozováno majitelem zastoupení Mercedesu, takže servis tomu odpovídal. I přes to jsem už na autě měnil spoustu dílů, protože čas člověk prostě nezastaví.

Z provedených oprav budu jmenovat revizi niva bez výměny tlumicích jednotek (25.000), váhu vzduchu a revizi zapalování (50.000), revizi chladicího systému (15.000), přetěsnění převodovky (10.000) a výměna horního kabelového svazku motoru (15.000). Nepočítám spotřební materiál a pravidelné výměny svíček, náplní a filtrů (14.000) každých 10.000km.

S autem jsem do minulého roku normálně jezdil, jen zimu jsem mu odepřel, protože to si prostě nezaslouží.

V současné době mám opět problém se zapalováním, takže jsem pořídil nové cívky (7.000) a doufám, že na vině nebude hlavní řídicí jednotka zaplalování, která patří k nejdražším dílům celého vozu (40-90.000). Dále mě čeká výměna uložení motoru a převodovky (15.000) a možná příjde čas i na výměnu tandemové pumpy niva a serva (40-60.000) a repase automatické převodovky (40.000).

Auto má najeto 230.000km a doufám, že mi ještě nějakou dobu bude sloužit. Dlouhodobá průměrná spotřeba bez zimního provozu je akceptovatelných 13.5L/100km.

Když bych si měl auto kupovat v současné době, tak bych počítal s pořizovacími náklady 10-15.000 € a určitě bych chtěl auto v originálním stavu od prvního majitele se zdokumentovanou servisní historií a nájezdem kolem 150.000km, protože bych si chtěl ušetřit starosti, které by mohli několikrát přesáhnout kupní cenu levnějšího, ale méně zachovalého auta.
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Koupě E500

Odeslatod richardk v 12 dub 2009 19:10

Děkují za obsáhlou odpověď.
Co se týká výše vyjmenovaných oprav myslím že tak 70% z toho zvládnu sám, jen to chce čas, trochu přemýšlet a trpělivost.
Mám jen velice špatné zkušenosti s autorizovanými servisy,mám pocit že v nich pracují jen cvičené opice bez mozku.
Spotřeba mě ani tak moc netrápí, protože to není auto na běžné ježdění do práce, ale pro radost.
Mám zkušenosti třeba z Volvem 850R automat (270PS automat),který také žral 15l.Byl jsem s ním celkem spokojený až
na ten protivný přední náhon.Kdo někdy řídil silný přední náhon jistě ví o čem mluvím.Všechno je ve volantu a pořád se nim musíte přetahovat.
Bohužel co se týká nákupní ceny tak tam bude asi potíž, mohu si dovolit auto asi do 200 000 - 230 000Kč.
Teď nevím zdali se do toho po předchozí odpovědi (od Honzy) mám vůbec pouštět?
Myslíte že se do toho mám pouštět, anebo raději dát od toho ruce pryč a koupit nějakou nudnou sériovku z "umělé" hmoty?

Richard K.
richardk
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2009 18:53

Re: Koupě E500

Odeslatod Honza v 12 dub 2009 21:57

Nechtěl jsem tě odradit, ale spíš jen trochu uvést na pravou míru většinou zavádějící informace, které o tomto autě díky všem možným fórům v ČR kolují. asi by šlo najít pěkné auto do 10.000€, ale je to běh na dlohou trať a chce to hodně štěstí, protože "kasiček" jsou plné inzertní servery.
Ve spotřebním materiálu bych problém neviděl, protože je dostupný a díky kvalitě provedení tohoto vozu docela dost vydrží.
Na druhou stranu je opravdu potřeba dávat pozor, protože elektronika je v tomho případě zrádná a málokdo je schopen si s ní v naší zemi poradit.
Motormanagement je na svou dobu dost vyspělý, takže si auto i v případě poruchy umí docela dlouho poradit sama a to je možná největší problém, protože pak není jasné, co závadu způsobuje.

Jinak je to užasné auto a i já jsem ho kupoval s 200.000km nájezdem. Sám si toho moc neopravím a ani na to nemám místo a proto bych si raději koupil auto, u kterého bude šance na takové závady minimální.

Takže přeji jen rozvahu a šťastnou ruku :)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Koupě E500

Odeslatod Ruda v 14 dub 2009 11:15

richardk: Držím ti palce s případnou koupí. Po obrnění se trpělivostí se po čase hledání něco venku objeví a snad ta cena (zvlášť dnes) bude příznivá. Kluci tu občas vyloví do fóra nějakou perličku z inzertních serverů, která vypadá, že by kritéria mohla rámcově splňovat. Je fakt, že vlastní autoservis a možnost diagnostiky by ti slušně srazily náklady, ale myslím že spíš provozní. Každopádně vítej na fóru! 8-)
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Koupě E500

Odeslatod marko v 14 dub 2009 18:36

Jo, tahle 500E byla nedávno nedaloko pod Valencií za 5900 € scheckgepflegt s nějakýma 170kkm a vypadal moc pěkně
Přílohy
500 92 175TKM 5900E.jpg
500 92 175TKM 5900E...jpg
500 92 175TKM 5900E..jpg
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Koupě E500

Odeslatod richardk v 14 dub 2009 19:21

Vypadá celkem luxusně.Pochopil jsem správně,že už je prodaná?
Jaké používáte vyhledávače.
Já znám pouze mobile.de;autoscout.de ale ty jsou na 85% doménou turků a arabů :evil:
Richard K:
richardk
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2009 18:53

Re: Koupě E500

Odeslatod marko v 14 dub 2009 19:43

jo, je pryč, myslim že byla k vidění i na autoscout24 Ganz Europa
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Koupě E500

Odeslatod capriclan v 15 dub 2009 17:40

500 je draha sranda pro par masochistu :D ,a jako kus nabytku v garazi?
Tohle auto uz neni na denni jezdeni(ja to financne vydrzel pouze rok a pak sem odpadnul) a na vikendovy popojizdky sou stylovejsi vozitka.
Pokud 500 chces tak musis byt rozhodnutej ne na 100 ale na 200% :!:
Uživatelský avatar
capriclan
Rezident
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 25 čer 2008 20:27
Bydliště: kde domov muj

Re: Koupě E500

Odeslatod richardk v 26 dub 2009 21:49

Našel jsem viz. odkaz a celkem se mi líbí.Jen si tak říkám že je tam dost úprav a jestli to není na škodu( autentičnost,poruchy atd)
Jak je to u tohoto modelu Mercedesu se ztrátou hodnoty klesá či stoupá?
Co vy na to?
Richardk.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=1
richardk
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2009 18:53

Další

Zpět na Fórum E500

Kdo je online

cron